A webdesigner fő feladata a weboldalak tervezése.
Az esztétika, az ízléses megjelenés nagyon fontos, és a megfelelő színek, betűtípusok, elrendezések és képek kiválasztása alkotja a weboldal személyiségét. Az esztétikai szempontok mellett a weboldal felhasználhatóságának is elsőbbséget kell élveznie. Hisz mit ér egy szép weboldal, ha a felhasználó nem tudja használni és átláthatatlan.
A webdesigner ügyel arra is, hogy a weboldal “nem csak” az ügyfelének készül. Legfőképpen egy adott célcsoport számára készül a weboldal, és a látogatók igényeit kell kiszolgálnia, megválaszolnia. Nem mindegy, hogy egyetemistáknak szól a weboldalad vagy vállalkozóknak – például ha ügyvédként dolgozol. Természetesen mindkét esetben könnyen használhatónak kell lennie a weboldalnak és a legfontosabb és legrelevánsabb információkat egyértelműen kell megjeleníteni.
És persze az sem utolsó, hogy a weboldal a látogatót, a potenciális ügyfelet átvezesse az értékesítési csatornán. Erről írok részletesebben egy másik bejegyzést 🙂
A fentieken túl másra is kell figyelnie egy webdesignernek, íme az én listám:
Egységes megjelenés
Mivel a weboldal egy céget / személyt / szolgáltatást prezentál, így mindenképpen passzolnia kell a meglévő arculathoz (amennyiben ez up-to-date), hogy minden egységes legyen.
Hitelesség
Bármilyen területen dolgozunk elengedhetetlen a hitelesség. Ha ezt nem tükrözi a weboldal, akkor a potenciális ügyfél is megérzi és nem minket fog választani.
Személyesség
Ez a mániám 🙂 Nagyon sok “lelketlen” weboldalra lehet bukkanni és pont ezzel lehet kitűnni a tömegből! Vállald az arcodat, a történetedet – persze a megfelelő szakmai vonalon! – és máris könnyebben tud a látogató hozzád kapcsolódni!
Nézzük meg egy példán keresztül a fentieket:
Nemrég elkészültünk dr. Török Réka, ügyvéd weboldalával. Ezen a területen is azt kell hogy mondjam: nagyon sok a személytelen weboldal. Réka már az elején jelezte nekünk, hogy nem ezt a vonalt szeretné követni és mást, újat akar… szimpatikusabbat! Hisz nagyon a bizalmon alapszik az ő munkája.
Egységesség: a színvilágban a logóhoz alkalmazkodtunk, és a terület is adta magát, hogy elegáns és letisztult vonalon kell mozognunk.
Hitelesség: itt nagyon sok múlik a bemutatkozón és a szakterületeken. Amit Réka még különösen ki akart emelni: az ELKÖTELEZETTSÉG. Nem hagyja ki az ügyfelét a folyamatokból és a folyamatok miértjeiből – mert így az ügyfelei is magabiztosabbak lehetnek!
Személyesség: egy ügyvéd esetében – ahogy említettem is – a szimpátia kialakítása elengedhetetlen (még a weboldalon keresztül is!). Ezen a területen nem szabad elmenni a “túl személyes” irányba, mert akkor a szakmai hitelességnek árthatunk. Itt egy megnyerő fotó és bemutatkozó bőven elegendő!
A projektről itt olvashatsz: LINK
Persze a fentieket nem feltétlen tudja az ügyfél egyedül megoldani, kitalálni, mert ez egy teljesen más terület számára és nem is kell értenie hozzá – ezért is kell ilyenkor egy szakember, aki frissen rá tud nézni a meglévő weboldalra és látja mit kéne máshogy, jobban kommunikálni! Ha pedig új weboldalról van szó, akkor a konzultációk során kiderül mit érdemes majd hangsúlyozni, kiemelni az új weboldalon.
Ha éppen szükséged van egy új weboldalra, vagy egy meglévőt szeretnél új köntösbe bújtatni, akkor írj nekünk bátran: hello@wndeer.com
Péter Judit
Webdesigner
Instagram: @wndeer_design
Facebook: Wndeer Design